Porównanie modeli przyczepek rowerowych Thule Chariot z kolekcji 2017

Thule przyczepki multisportowe, wyróżniające się na tle konkurencyjnych przyczepek ofertą zestawów umożliwiających adaptację przyczepki do czterech różnych aktywności. Najlepsze rozwiązanie dla sportowych rodzin, które w stu procentach zoptymalizują potencjał zestawu Thule przez pełny sezon sportowy wiosną, latem, jesienią oraz zimą. Tej wysokiej jakości przyczepy rowerowe zostały zaprojektowane tak, aby móc w sposób naturalny przeobrazić je w wózek spacerowy, jogger do biegania, a nawet narty biegowe, by dostosować ją do potrzeb sportowej rodziny. Poniżej przedstawiamy porównanie najnowszych modeli przyczepek rowerowych Thule z kolekcji na rok 2017 oraz charakterystykę multisportowych zestawów szwedzkiej firmy. Na koniec poradnik eksperta, czyli jak – naszym zdaniem – wybrać najlepszą przyczepkę rowerową. Zapraszamy do lektury!

Thule Chariot Sport2 Lifestyle

Najnowszy ranking przyczepek rowerowych Thule Chariot + cennik 2017

Model Chariot Sport 2 Chariot Cross 2 Chariot Cab 2 Chariot Lite 2
 Thule Chariot Sport 2  Thule Chariot Cross 2  Thule Chariot Cab  Thule Chariot Lite 2
Wymiary po złożeniu 85.5 x 76 x 37.5 cm 85.5 x 76 x 37.5 cm 85.5 x 76 x 46 cm 85.5 x 76 x 37,5 cm
Nośność 45 kg 45 kg 45 kg 45 kg
Masa 15.9 kg 14.5 kg 15.89 kg 12.5 kg
Na szerokość ramion 54 cm 54 cm 54 cm 54 cm
Wysokość siedzenia 68 cm 68 cm 73 cm 68 cm
Min. szerokość drzwi do przejścia 80 cm 80 cm 80 cm 80 cm
Pasy bezpieczeństwa Pięciopunktowe Pięciopunktowe Pięciopunktowe Pięciopunktowe
Wymagane standardy bezpieczeństwa
Dzieci 1 dziecko lub 2 dzieci 1 dziecko lub 2 dzieci 1 dziecko lub 2 dzieci 1 dziecko lub 2 dzieci
Cena katalogowa* 5299 zł 3999 zł 4499 zł 2699 zł

Przyczepki multisportowe Thule Chariot, czyli czego możemy się po nich spodziewać

 • Szerokie zastosowanie: przyczepka multisportowa Thule sprawdzi się w następujących dziedzinach sportu; jazdy na rowerze, biegania oraz jazdy na nartach. W związku z powyższym oferować będzie specjalny system adaptacji 4 aktywności, zestaw sportowy zapewniający wygodę, bezpieczeństwo jazdy w każdych warunkach.
 • Konstrukcja kabiny: wygodna i przestronna dla jednego lub dwóch pasażerów, umożliwia dziecku swobodne rozłożenie nóg oraz miejsce na przechowywanie elementów pochodzących z pozostałych zestawów Thule.
 • Duże opony: pompowane opony z metalowymi felgami, wyposażone w hamulce tarczowe zapewniają płynną i bezpieczną jazdę w każdym terenie.
 • Trwałość: w zamian za nie małą cenę wielofunkcyjnych przyczepek, otrzymujesz produkt trwały, który służyć będzie przez wiele sezonów.
 • Konstrukcja stelaża: lekka wykonana z aluminium konstrukcja zestawu gwarantuje komfortową jazdę z ciężarem dwójki dzieci.
 • Świetne zawieszenie:  przystosowane do każdej nawierzchni regulowane zawieszenie, tzw. resory piórowe zapewniają płynną jazdą na każdej nawierzchni.
 • Bogata oferta akcesoriów: akcesoria do zakupienia osobno stanowią znakomite uzupełnienie oferty Thule. Akcesoria służą do maksymalnego dostosowania wielofunkcyjnych przyczep sportowych Thule Chariot do wszystkich oferowanych funkcji i aktywności sportowych.
Thule Chariot Sport wózek do biegania  Thule Chariot Sport narty
 Thule Chariot Sport BOK   Thule Chariot Sport złożony

Thule Chariot najnowsze przyczepki – krótka charakterystyka

Thule Chariot Sport 2

Duma i chluba Thule, model Sport 2 najbardziej znany i utytułowany z całej rodziny przyczepek rowerowych Chariot Sport. Min. laureat nagrody GOLD Award 2017, wyróżniony za design. Najcięższy z przyczepek Chariot Sport, ale za to najsolidniej skonstruowany. Do kupienia w dwóch kolorach: najpopularniejszym Thule Blue oraz Chartreuse Mykonos.

Thule Chariot Cross 2


Zestaw Thule Cross2 cztery aktywności w jednym produkcie, sprzedawany w dwóch kolorach: niebieskim Thule Blue i czerwonym Roarange / Dark Shadow. Przestronna kabina dla dwójki dzieci. Wszystkie funkcje Thule Chariot. Ocena 8/10 przez RUNNERS WORLD w corocznym przeglądzie PICKS OUTDOOR RETALIER najważniejszych wydarzeń roku na rynku sprzętu i odzieży dla biegaczy.

Thule Chariot Cab 2


Trzecia w kolejności przyczepka z najnowszej kolekcji Thule 2017 wyróżnia się na tle pozostałych modeli najwyższą wysokością siedzenia, ale także nieco większymi wymiarami po złożeniu. Przyczepka jedna z cięższych z rodziny Chariot Sport, ale bardzo solidnie wykonana gwarantuje trwałość na wiele lat. Sprzedawana jedynie w kolorze żółtym, oferuje miejsce w kabinie dla dwójki dzieci. Funkcjonalność zgodna z ofertą serii Thule Chariot.

Thule Chariot Lite 2


Najlżejsza i najtańsza przyczepka rowerowa Lite 2 z rodziny Thule Chariot. Sprzedawana w jednej kolorystyce. Sto procent funkcjonalna przyczepka 4w1 z rodziny Thule Chariot.

Gdzie kupić

Przedstawione w powyższym artykule ceny pochodzi z oficjalnego cennika Thule na rok 2017. Są to ceny katalogowe, wyjściowe ustalone po premierze przyczepek rowerowych. Naszych wiernych czytelników odsyłamy do ofert promocyjnych na przyczepki Thule, które trwają w punktach sprzedaży autoryzowanych sklepów marki THULE w Polsce. Poniżej odsyłacze do kart produktowych wybranych sklepów.

Tu kupisz przyczepkę Chariot Sport 2 po obniżonej cenie rabat (-5%) – przejdź do sklepu
Tu kupisz przyczepkę Chariot Cross 2 po obniżonej cenie rabat (-5%) – przejdź do sklepu
Tu kupisz przyczepkę Chariot Cab 2 po obniżonej cenie rabat (-5%) – przejdź do sklepu
Tu kupisz przyczepkę Chariot Lite 2 po obniżonej cenie rabat (-5%) – przejdź do sklepu

Akcesoria

Thule Chariot Jogging Kit
Thule Chariot Cross-Country Skiing Kit
Thule Hydration Cage
Thule Chariot Brake Kit
Thule Chariot Jogging Kit Chariot Cross – Country Skiing Kit
Thule Hydration Cage Thule Chariot Brake Kit
Niezbędne elementy do przekształcenia Thule chariot w wózek do biegania. Drążek holowniczy + lekkie narty i dwa aluminiowe drążki. Uchwyt na butelkę z napojem Dodatkowe hamulce taśmowe poprawiające bezpieczeństwo jazdy.
Thule Chariot Lock Kit
Thule Baby Supporter
Thule Bunting Bag
Thule Chariot Infant Sling
Thule Chariot Lock Kit Thule Baby Supporter Thule Bunting Bag Thule Chariot Infant Sling
Przymocuj przyczepkę do roweru za pomocą zamka Lock Kit. Specjalne boki i zagłówek zapewniający wygodną pozycję siedzącą dzieciom w wieku 6-18 miesięcy. Śpiworek utrzymujący komfort cieplny. Dodatkowe nosidło dla dzieci w wieku 1-10 miesięcy.
Thule Chariot Padding
Thule Cargo Rack
Thule Console
Thule Storage Cover
Thule Chariot Padding Thule Cargo Rack Thule Console Thule Storage Cover
Dodatkowa poszewka na siedzenie. Doatkowe miejsce na niewielki bagaż Platforma na której postawisz uchwyt na kubek + kieszeń z suwakiem. Pokrowiec na wózek.
Thule Chariot Sport przyczepka Thule Chariot Sport wózek

Poradnik eksperta, czyli jak wybrać najlepszą przyczepkę rowerową

Na co zwrócić uwagę przy zakupie przyczepy rowerowej? Wbrew pozorom nie jest to proste pytanie. Znalezienie odpowiedniej przyczepy rowerowej, która zaspokoi potrzeby sportowej rodziny jest dość żmudnym procesem. Na szczęście zespół 3KOŁA jest po to, aby Państwu pomóc! Według nas jest 10 głównych kryteriów, na które koniecznie musisz zwrócić uwagę, żeby wybrać najlepszą przyczepę dla Twojej rodziny.

 • typ przyczepy
 • cena
 • wymiary
 • typ siedziska
 • tapicerki zewnętrzne i wentylacja
 • wymiary po złożeniu
 • rozmiar kół
 • hamulce
 • zawieszenie, amortyzacja
 • regulacja kierownicy

Thule cechy porównanie przyczep rowerowych

Typ przyczepy

Określenie własnych potrzeb w stosunku do przyczepy rowerowej, to pierwszy krok w wyborze najlepszej przyczepy dla Twojej rodziny. Przyczepy można adaptować na różne aktywności np, na zwykłe lub luksusowe wózki dziecięce, wysokiej klasy joggery do biegania, a nawet mogą być wyposażone w narty do jazdy po śniegu. Według kryterium -TYP PRZYCZEPY- posortowaliśmy przyczepki rowerowe na trzy główne kategorie: klasyczna przyczepka rowerowa, przyczepka rowerowa + wózek do biegania 2w1, oraz przyczepki multisportowe 4w1. Opinie i ranking 3KOŁA przyczepek do rowerów w tym artykule jest ustalany z uwzględnieniem jedynie przyczep multisportowych.

MULTI-SPORT: najbardziej popularne przyczepy, które wyróżniają się bardzo łatwą adaptacją do czterech wybranych aktywności: jazda na rowerze, spacer i bieg z wózkiem, jazdę na nartach. Wielofunkcyjne przyczepu typu Multi-Sport oferują najwięcej funkcji, zapewniają płynną jazdę, cenowo najlepsze na rynku przyczepy multisportowe Thule zaczynają się od 2700 zł.

Najlepsze dla: rodziny, która oczekuje od przyczepy najwyższej jakości jazdy, oferująca największe możliwości sportowego użytku dla własnych potrzeb przez cały sezon sportowy oraz możliwości prostej adaptacji do wybranych aktywności.

Zestawy do adaptacji aktywności: wszystkie przyczepy multisportowe wyposażone są w ramę przyczepy. Niektóre modele są standardowo wyposażone w zestawy do spacerowania, biegania i jazdy na rowerze, podczas gdy inne wymagają osobnego zakupu dodatkowych zestawów adaptacji.

Przyczepka + wózek do biegania 2w1: przyczepki, które łatwo konwertować w wózek spacerowy lub zestaw do joggingu. Zapewniają mniej funkcji (np. brak zawieszenia, lub wyściełanych siedzisk) oraz mniejszy komfort i bezpieczeństwo jazdy w porównaniu do przyczep multisportowych.

Najlepsze dla: rodziców, którzy mają sprecyzowane potrzeby używania zestawu 2w1 przede wszystkim do jazdy na rowerze, zdecydowanie rzadziej wykorzystując inne możliwości adaptacji, np. spacer lub bieganie z wózkiem.

Klasyczne przyczepki rowerowe: dedykowane tylko do przymocowania do roweru, nie oferujące poza swoim podstawowym zastosowaniem, czyli jazdy na rowerze żadnych innych aktywności. Przyczepy tego typu wahają się w cenach 400 – 1500 zł. Modele przyczep z najniższej półki oferują względnie dobrą jakość. Lepsze przyczepy z górnej półki cenowej oferują  większy rozmiar kół, wyściełane tapicerki siedziska, ale najczęściej brakuje im amortyzacji na koła, nie posiadają też zestawów do adaptacji na inne funkcjonalności ponieważ jak już zostało wyjaśnione służą tylko do jazdy rowerowej.

Najlepsze dla: rodzin, które lubią przede wszystkim przejażdżki na rowerze z dzieckiem i nie planują używać przyczepki rowerowej jako wózek spacerowy lub jogger.

Porównanie funkcji

Funkcje Rower Okazjonalnie spacer Okazjonalnie bieganie Spacer Bieganie Przykład
Klasyczna przyczepka Burley Bee
Przyczepka + wózek Weehoo weeGo
Przyczepka + jogger Allen Premier 2
Multi-Sport Thule Cross

Cena

Przyczepy wahają się cenowo od 400 do 5000 zł i w większości przypadków jakość i wydajność ma odzwierciedlenie w cenie przyczepy. Im większa cena przyczepy, tym więcej funkcjonalności, które ma ona do zaoferowania oraz większy komfort jazdy. Za wielofunkcyjnością idzie w parze również większa waga przyczepki w porównaniu z najprostszymi przyczepami dostępnymi w ofercie. Przyczepy z dolnej półki cenowej poradzą sobie bez trudu na dobrej jakości nawierzchni asfaltowej i chodnikach, ale brakuje im wielu wielu funkcji bezpieczeństwa i komfortu potrzebne do jazdy po alejach parkowych i innych drogach gruntowych oferowane jedynie w przypadku przyczep średniej i wysokiej jakości PREMIUM.

Porównanie cen i główne cechy

Modele Instep Take 2 Allen Premium 2 Burley Honey Bee Thule Lite
Cena* 486 zł 734 zł 1500 zł 2699 zł
Małe koła
Duże koła
Wysoka nośność
Siedzenia wspomagające
Grube, trwałe tkaniny
Amortyzacja
Zestawy adaptacyjne

Wymiary

Przyczepy dla jednego pasażera: są to przyczepy lżejsze i mniejsze, dlatego oferują lepsze możliwości transportu i przechowywania, ale oferują mniej miejsca dla dziecka w kabinie. Jeśli masz zamiar wozić w przyczepie tylko jedno dziecko, pojedyncza przyczepa naszym zdaniem jest dla Ciebie najlepszych rozwiązaniem.

Przyczepy dla dwójki pasażerów: możesz przewozić jednego lub maksymalnie dwóch pasażerów (maksymalna nośność podwójnych przyczepek Thule Chariot wynosi 45 kg) i oferuje zdecydowanie więcej miejsca dla dzieci znajdujących się w kabinie. Są jednak cięższe, szersze przez co zajmują więcej miejsca i w wielu przypadkach droższe od pojedynczych przyczep. Podwójne przyczepy najlepsze są dla rodzin w których dwójka dzieci jest zbliżona wiekiem do siebie.

Uwaga! Według najnowszych przepisów, nie możesz przewozić dziecka w podwójnej przyczepie na środku kabiny. Jedno dziecko zawsze musi siedzieć z jednej strony przyczepy. Dziecko może być przewożenie w centralnej części kabiny tylko w pojedynczej przyczepie, co zresztą jest najbardziej komfortowe i – nawiasem mówiąc – innych możliwości nie ma.

Typ siedziska:

Siedziska hamakowe: często spotykane w przyczepkach z niższej półki cenowej. Siedziska składają się z prostych pasów nylonowych, podpierających niewyściełany materiał tapicerki siedziska.  Miejsca do siedzenia w siedzisku hamakowym jest znacznie mniej, komfort jazdy dwójki dzieci znajdujących się w takim siedzisku jest na znacznie niższym poziomie.

Siedzisko typu ławka: oferują producenci przyczepek z górnej półki cenowej. Siedzisko jest wyściełaną ławeczką, która zapobiega opadaniu. Są one bardziej komfortowe, a także zapewniają więcej miejsca na nogi dla pasażerów.

Zewnętrzne tapicerki i wentylacja:

Nie każda przyczepka będzie oferować taki sam poziom jakości użytych materiałów zewnętrznych i wewnętrznych tapicerki. W zależności od przedziału cenowego jakość użytych materiałów będzie ulegać zmianie. Jeśli zależy Tobie na wysokiej jakości sprzęcie, szukaj potwierdzenia u sprzedawców informacji o przeprowadzonych badaniach lub posiadanych certyfikatach jakości materiałów. Na przykład jedne z najlepszych na rynku przyczepki szwedzkiej firmy Thule spełniają standard Oeko-Tex Standard 100, klasa 1 dla produktów dziecięcych. Certyfikat gwarantuje, że materiały użyte w tapicerce przyczepki są odpowiednie dla małych dzieci i nie wywołują podrażnień oraz alergii.

Przechowywanie:

Wszystkie przyczepy posiadają przestrzeń bagażową służącą do przechowywania niezbędnych rzeczy podczas przejażdżki, np. zestawy do konwersji na inną funkcję, kurtki, piłki, akcesoria dla dzieci i wiele innych. Przyczepki Thule dodatkowo oferują konsole z kieszenią na suwak i uchwytem na kubek instalowaną na ramę przyczepki.

Rozmiar kół:

Producenci przyczep oferują modele dostępne z kołami do wyboru o rozmiarze 16” i 20”. Mniejsze opony nie są tak stabilne jak 20” dlatego nie są zalecane. Dodatkowo, aby cenowo wyglądało to bardziej atrakcyjnie, przyczepy z 16-calowymi kołami są wyposażone w gorsze jakościowo plastikowe felgi, które są podatne na pękanie. Najlepsze osiągi osiągniesz z przyczepką, która posiada 20-calowe opony na felgach metalowych. Takie przyczepki dostępne się we wszystkich przedziałach cenowych. Dodatkowo przyczepy z oponami o średnicy 20” są atestowane do prędkości 24 km/h podczas gdy zalecana prędkość jazdy z przyczepką 16-calową, to 16 km/h.

Hamulce:

Wszystkie przyczepy multisportowe 4w1 oraz przyczepy z opcją konwersji na wózek dziecięcy 2w1 muszą być wyposażone w system hamulcowy. Rodzaje systemów hamulców wahają się od prostych hamulców taśmowych po zaawansowane systemy hamulców tarczowych. Przyczepki multisportowe z serii Thule Chariot wyposażone są w hamulce tarczowe kół tylnych przyczepki oraz dodatkowo ręczne hamulce taśmowe zapewniające jeszcze większą kontrolę i bezpieczeństwo hamowania. O ile w przypadku gdy używamy zestaw jako przyczepkę rowerową hamulce nie są tak angażowane podczas jazdy, tak podczas używania zestawu jako wózek spacerowy lub jogger do biegania, dobrze zaprojektowany system hamulców ręcznych robi różnicę.

Zawieszenie:

Wyposażenie przyczepki w amortyzatory może mieć dla Ciebie ogromne znaczenie. Wszystko zależy od trasy jaką obierasz podczas przejażdżek rowerowych. Jeśli trzymasz się trasy o dominującej nawierzchni asfaltowej, brak zawieszenia w przyczepce nie powinien być dla Ciebie priorytetowym kryterium przy wyborze najlepszej przyczepki rowerowej. Inaczej jest jeśli lubisz drogi gruntowe, wiejskie, tzw. dróżki, czyli wszystkie pasy terenu o nierównej nawierzchni – wtedy opcja dobrego systemu amortyzacji kół przyczepki jest niezbędna, aby móc komfortowo i bezpiecznie jeździć przyczepką z dzieckiem w środku. Producenci przyczepek oferują kilka systemów zawieszenia w swoich produktach, ale nie stwierdziliśmy znaczących różnić w ich osiągach. Regulowane zawieszenie w produktach z serii Thule Chariot będzie szczególne przydatne podczas przewożenia dzieci o znaczącej różnicy wagowej.

Regulacja kierownicy

Regulacja kierownicy to standard w przypadku dobrej jakości przyczepki rowerowej. Wyróżniane dwa systemy regulacji: teleskopowa i góra – dół (wszystkie modele z serii Thule Chariot) dostosowują wysokość kierownicy do warunków fizycznych wzrostu rodzica i szczególnie podczas pchania przyczepki lub konwersji na wózek spacerowy lub do biegania odczuwa się znaczenie tej funkcjonalności.

Podsumowanie

Według zespołu 3KOŁA przyczepka idealna to taka, która spełnia oczekiwania klienta. Dobrej jakości przyczepki zaczynają się w granicy cenowej od 2700 zł wzwyż. Przyczepka idealna będzie po złożeniu kompaktowa, z łatwością zmieści się nawet do średnio-dużego bagażnika. Najlepsze przyczepki posiadają dużo miejsca w kabinie, siedziska są wygodne i bezpieczne wyposażone w 5-cio punktowe pasy. Materiały tylko i wyłącznie posiadające certyfikat Oeko-Tex Standard 100 gwarantujący przyjazny skórze dziecka materiał antyalergiczny i higroskopijny. Przyczepka idealna oferuje sporą ładowność nawet do 45 kg oraz miejsce na przechowywanie dodatkowych akcesoriów niezbędnych podczas wypadu z dzieckiem na przejażdżkę rowerową. Koła duże 20 calowe z solidnymi felgami z pełnym zawieszeniem na dwa koła pozwalające na szybką i bezpieczną jazdę zarówno na dobrej jakości drodze asfaltowej oraz trudnym terenie. Nieodłącznym elementem każdej przyczepki jest drążek kierowniczy z zaczepem łączący przyczepę z rowerem. Naszym zdaniem drążek musi być lekki w łatwy sposób umożliwiający mocowanie przyczepki do roweru.

Uwaga! Pamiętaj, że nawet najlepszy produkt może ulec uszkodzeniu. Dlatego przy zakupie przyczepki dopytaj o gwarancję oferowaną przez producenta lub sprzedawcę.

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu wszystko w tematyce przyczepek zostało powiedziane. Jeśli nie czekamy na Wasze komentarze i zapytania. Z chęcią odpowiemy na dodatkowe pytania!

Nie wiesz jaką przyczepkę wybrać?

Skontaktuj się z nami!

ul. Mikulczycka 1
41-800 Zabrze
Sprzedaż internetowa: +48 788 788 333
Sprzedaż stacjonarna: +48 32 271 56 79

*Oferta oraz podane ceny mają jedynie charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Podsumowanie
Porównanie modeli przyczepek rowerowych Thule Chariot z kolekcji 2017
Nazwa artykułu
Porównanie modeli przyczepek rowerowych Thule Chariot z kolekcji 2017
Opis
Ranking przyczepki rowerowe Thule, porównanie modeli, gdzie kupić, linki do aktualnych promocji w INTERNECIE. Najlepsze przyczepki według rankingu 3KOŁA.
Autor
Publisher Name
3KOŁA
Publisher Logo